“Dahi” olmak mı dediniz?

Tam gece yarısı Kova Burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Yazılarımı takip edenler bilirler, uzun zamandır gezegenlerin kendi yöneticiliklerinde oldukça güçlü olduklarını yazıyorum, hatta ilahi bir planın içinde olduğumuzdan bahsediyorum. İşte şimdi bu gece meydana gelecek olan Kova Yeni ayı da tam Neptün ve Saturn’ün orta noktasında meydana geliyor. Bana göre evrenin mesajı çok açık;

İdeallerini gerçekleştirmek için gerekli olan her şey önünde, uzanıp alman için gerekli olan ilhamı ve gayreti veriyorum. Parçaları birleştirmek senin işin!

Konu çok basit; kendi iç sesimize inanmamız ve güvenmemiz! Soru soran akıl için cevap her zaman ortadadır. Açık ve net bir iletişim içinde olduğumuz zaman, bizi hayallerimize ulaştıracak kişilerle ve çözümlerle karşılaştıracak olan ortam kendiliğinden oluşabilir. Sadece bunun olmasına izin vermemiz gerekir, hepsi bu.

Kova burcu için her yerde dahilerin burcu yazar. İşin aslı “dahilik” aşırı zeki olmak değildir. Deha yeniyi düşünmek yani mevcut problemleri yeni yöntemlerle çözebilmek, düşünülmemiş teknikler uygulamaktır. Zeka dahilik için bir araçtır sadece. Bu durumda vizyonumuz için gerekli olan ortamı oluşturmak yani bizi hedefe götürecek olan planın parçalarını tek tek birleştirmek zamanıdır şimdi.

Sizin burcunuzun Kova olup olmaması önemli değil. Şu anda Kova enerjisi hakim gökyüzüne. Yani bu enerjiyi kullanmak ve fırsata dönüştürmek bizim elimizde. Burcunuz ister Kova olsun ister olmasın. Sonuçta bu enerji hepimizin hayatının bir yerinde parlıyor mutlaka. Sorun şu; bir ayağın içerde bir ayağın dışarda mı yaşayacaksın hayatını? Yoksa hayallerini inşa etmek için önünde duran fırsatları uzanıp alacak mısın cesaretle?

Herkes dahi olmak ister, dahi olmak için soru sormak ve cevabına açık olmak gerekir. Benim gökyüzünden okuduğum mesaj; hepimiz için “idealleri gerçekleştirme” potansiyeli var. Bunu harcamak inanın yazık olur. “Ben kararlıyım, hayatımda değişiklik istiyorum” diyorsanız eğer;

 İlk soruyu kendinize sormalısınız: “En çok istediğim şey nedir?”

Cevabınız hazırsa, ikinci soru: “Bunun için bana ne lazım?”

Bunun cevabı da hazırsa, son soru: “İlk eylemim ne olmalı?”

Kova iş birliği ister, gruplar içinde eşitlik ilkesi arar. İçinde bulunduğumuz ortamlarda kendimize ait özel alanlar yaratabilmek en büyük özgürlüktür. Eğer hiçbir şey yapamıyorsak belki bunu yapabiliriz bu yeni ayda. Nefes alabileceğimiz, sadece bize ait olan küçücük özgürlükler ilerde bireyliğimizi oluşturan tohumlar olabilir.  

Zodyak’ın bilgesi Jupiter; fırsatlar ve inanç ile

Mars ve Uranus birlikte; yeniye doğru farklı savaşma taktikleriyle

Merkür; farklı düşünme teknikleri ve açık fikirleriyle

Saturn; uzun soluklu hedef ve odaklanma gücüyle

Neptün; ilahi kaynaktan gelen ilhamlarla bu yeniayın yanında….

Elbette bu kadar kolay ve hazır olamaz hiçbir şey. Savaşçının önünde engeller olacak her zaman. Engeller olmazsa içimizdeki dahi nasıl uyanabilir ki, düşünsenize. Sorun olmalı ki çözümünü arayalım. Çözüme ulaştığımızda, artık kendi evrenimizde biz de birer dâhiyizdir..

Leave a commentLütfiye Pekcan

4 ay ago

İlham verici çok güzel bir yazı. Tebrikler.👏👏

Didem Can

4 ay ago

tesekkur ederim canım benim. 🙂

Lale çetinkaya

3 ay ago

Ne tatlı yazmışsınız herşeyi.ilk kez tAnıştık sizinle. işaret bu bana biliyorum.ama ayağa kalkamiyorum.allah razı olsun siZden.iki cihanda.

Didem Can

3 ay ago

ne mutlu böyle bir bağ kurabildiysem sizinle. Allah sizden de razı olsun. Ne güzel bir dua benim için. Sevgiyle kalın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 25 aboneye katılın

Sayılı uluslararası diplomalı astrologlardan Didem Can ile astroloji eğitimi başlıyor.

Astroloji ile ilgilenen veya uzmanlaşmak isteyenlere temel ve ileri seviye eğitimler yüzyüze veya online olarak yapılacaktır.

error: Content is protected !!