HAYATA BİLGELİĞİNİ İSPAT ET

Güneş Koç burcunun sonlarına doğru ilerlerken, tüm korkularımıza ve uzun dönem hedeflerimize ışık tutuyor. Hayatın içinde, zamana yayılan planlar ile heyecanla zafere koşmak, çarpışır birbiriyle her zaman.

Son zamanlarda, bir taraftan “planlarım için, zaman içinde sağlam adımlarla ilerlemem lazım” derken, diğer taraftan “bir an önce ipi göğüslemek ve zafer çığlığı atmak istiyorum” cümleleri arasında sıkışıp kaldık.  Üstelik hala çıkış yolunu net görebilmiş değiliz. Etrafımızı saran sis perdesi yerini koruyor. Gerçekler kendisini bizden gizlemeye devam ediyor. Bir süre daha akıl devre dışı.

İçinden geçtiğimiz bu süreçte, Balık burcundaki enerji yoğunluğu ile, bizi üzen olayları düşünmek ve görmek istemiyoruz muhtemelen. Bunun yerine kendimizi kandırmak daha kolay gelir ve olaylara kendimiz kılıf uydururuz. İlişkide bulunduğumuz kişiler adına bahaneler üretiriz. Yani gerçekleri görmek istemeyiz. İlişki romantik aşk ilişki olmak zorunda değil elbette. Ortaklık, evlilik, arkadaşlık yani ben ve sen ilişkisinden bahsediyorum. Çünkü aynı ay içinde iki adet Terazi dolunayı gerçekleşiyor. Kritik bir dönem olduğunu söylemeliyim. Başka bir ifadeyle, başlangıç ve sonlanmalar dönemi.  Bu durumda, evren bizi seçim yapmaya zorluyor demektir. Her ne kadar görmezden gelip, kendimizi kandırmaya çalışsak da, maalesef değişim rüzgarları çok sert esmekte. Dolunay ile birlikte olaylar hız kazanacaktır mutlaka.

Gözümüzü, kulağımızı kapatsak da bazı gerçekler yüzümüze çarpar, kaçamayız.  Yüzleşmek istemesek de konular masanın üzerindedir artık. Anlam yüklemeye çalışırız ancak bu da mümün olmaz pek. Tablo pek parlak değil değil mi? Sorun değil, panik yok. Bu durumu kendimiz yarattık yıllar içerisinde. Bulunduğumuz ilişkiyi bu noktaya, partnerimizle birlikte getirdik. Bu durumda bizim de payımız var. O zaman yüzleşmek, anlamak ve temizlemek de bizim sorumluluğumuz.

Çıkış yolunu görmenin zorluğu kadar, uygun adımı atmak da zor. “Ben böyle idare ederim. Böyle gelmiş, böyle gider” diyebiliriz elbette. Ama bir yere kadar.

Sınav zamanı gelir mutlaka bir gün. Seçim yapmamızı bekler hayat bizden. İşte o an, bazılarımız için, ölüm kalım anıdır. Eğer, korkarak yaklaşıyorsak hayata, ölüm gibi gelir, karar almak. Teslimiyetle yaklaşanlarımız içinse, nelerden vazgeçeceği konusu ağırlık kazanır kuşkusuz. Yani, eninde sonunda yeniye yelken açılacaktır. İster kolay yolla, ister zorlu yoldan, farketmez. Çanlar bir kere çaldı mı, hayat bizi çağırıyor demektir. Korkuyla kendimizi kandırmaya devam mı edeceğiz, yoksa yeni bir çevreyle mutluluk arayışına mı geçeceğiz?

Gökyüzünde çok güzel bir ateş üçgeni oluşuyor bu hafta. Yeni fırsatlar kapısı açılıyor önümüzde. Hayatı her şeye rağmen sevebilmekle ilgili bir farkındalık eşiği. İçimizdeki çocuğu uyandırmakla ve mutluluğu yakalamakla ilgili bir fırsat bu. Koç; savaşma cesaretini ister bizden. Aslan; tüm kalbimizle sevebilme cesaretini bekler. Yay ise bunları anlamlandırma bilgeliğini sembolize eder. O zaman bize düşen bu eşikten geçebilme cesaretini gösterip, hayata bilgeliğimizi ispat etmektir!

Leave a commentGöksel özer

6 ay ago

Mrb

Didem Can

6 ay ago

merhaba 🙂

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 28 aboneye katılın

Sayılı uluslararası diplomalı astrologlardan Didem Can ile astroloji eğitimi başlıyor.

Astroloji ile ilgilenen veya uzmanlaşmak isteyenlere temel ve ileri seviye eğitimler yüzyüze veya online olarak yapılacaktır.

error: Content is protected !!