SEN NEYE GEBE KALACAKSIN KARAR VER


Astrolojik yeni yılın tam arifesindeyiz. 2019 yılına başlangıç yapacağız önümüzdeki hafta. Ekinoks ile birlikte doğa tohumda can bulacak yeniden. Doğa yeniden hayata gebe kalacak bahar ile birlikte. Güneş yeniden ısıtacak yeryüzünü. Kesin ve güvenilir olan tek şey, Güneş’in her sabah ufuktan doğmasıdır. İşte bu inançla yaşamaya devem etmeliyiz biz de. Astrolojik yılın son haftasını, karmaşık duygular ve net olmayan fikirlerle kapatıyoruz. Yoğun bir Balık enerjisi hakim gökyüzüne. Herkeste biraz melankoli, hüzün ve keyifsizlik söz konusu. Merak etmeyin Güneş haftaya Koç burcuna geçerek yücelecek her zaman olduğu gibi. Yeniden umut ve canlılık vaat edecek görmek isteyenlere.

Hiç kimse kederlenmek ve kendini kötü hissetmek istemez elbette. Ancak bazı dönemler vardır ne yapacağını bilemez insan ve bilse de cesaret edemez yapması gerekene. Ya da başaracağından emin olamaz ve tutar kendisini.. İşte tam da iki eşik arasındayız bu dönemde. Ruhumuz biliyor haftaya doğanın yeniden tohumda can bulacağını, yeryüzünün hayata gebe kalacağını ve heyecanlı bir hamle bekliyor bizden. Oysa ruhun isteğine, beden ve akıl uymakta zorlanıyor bu hafta. İşte Balık enerjisi böyle bir enerji. Ne yöne gideceğinden emin olamayan, ruhani dünya ile maddi dünya arasına sıkışıp kalmış bir enerji.

Huzurlu ve mutlu yaşamın tek anahtarı ruhun, bedenin ve aklın dengede olması. Bunu yakalamak da tam bir ustalık işi. Balık enerjisi hayatın ustası olmayı öğretiyor bize. Merkür de Balık burcunda Neptün ve Güneş ile gerileyerek yaklaşık 60 günlük çıraklık eğitimine aldı bizi. Hala öğrenme şansımız var. Öğrenmemiz gereken şey ise kendimizi neye adayacağımız. Akıl yürüterek cevap bulmamızın zor olduğunu söylemeliyim. Cevaplar rasyonel akıl ile gelemez bu dönemde. Şu anda etrafımızda olup bitenlere bir bakın isterseniz, dünyada olup bitenlere de bakın. Haberlerin içerikleri o kadar karışık ki benim diyen uzmanlar bile sağlıklı yorum yapamaz oldular haber başlıklarına.

Balık enerjisi ilahi plana teslim olmayı öğretmeye çalışıyor bize. Bizden daha büyük bir akıl var ve ilahi plan işliyor büyük çerçevede. Bizim ise sadece yeni olana teslim olmamız gerekiyor hepsi bu.

Duygusal olarak büyüme zamanı şimdi. Özellikle bu hafta Ay’ın Yengeç burcundan geçişi zor ama bir o kadar da gerçek duygusal ihtiyaçlara ışık tutacak olan bir dönem. Gerçek ihtiyaçlarımızı öğrendiğimiz zaman, bilinçli aklın dayatmasına kurban olmayız ve ruhu besleyecek olana yönelmemiz kolaylaşır.

Şu ana kadar oluşturduğumuz her şey bitebilir, sonlanabilir, bu da hayatın akışında son derece doğaldır. Şimdi ruhuna uygun bir kariyer/statü, yeni bir yapı oluşturma sorumluluğuna odaklan. Tıpkı doğanın gebe kalışı gibi, sen de yarının için yeni bir hayatın tohumlarını at. Yeter ki bitenin ardından dünyanın başına yıkıldığı hissinden uzaklaş. Bu duygu ile boğulma, sonlanan, giden, kopan her şeyin yasını tutmalısın evet, ancak sadece yeterli bir süre için, Ne eksik ne de fazla!

Önümüzdeki hafta Ay’ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte yüreğine kulak ver. Kalbin ne söylüyor, ihtiyaç duyduğun aşk ne yöne doğru? Kalbin hangi hedef için atacak. Kurban gibi hissetmek yerine doğa ile birlikte yeniden canlan ama kendi projen için, kendin olmak için. Ruhuna uygun bir hayat sürmek için. Öğrenilmiş yaşam biçimleri yarına hizmet etmeyecek, unutma.

Haftaya yeni bir yıl başlayacak, Ekinoks ile birlikte sen neye gebe kalacaksın karar ver..

Leave a commentBloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 27 aboneye katılın

Sayılı uluslararası diplomalı astrologlardan Didem Can ile astroloji eğitimi başlıyor.

Astroloji ile ilgilenen veya uzmanlaşmak isteyenlere temel ve ileri seviye eğitimler yüzyüze veya online olarak yapılacaktır.

error: Content is protected !!